Kim jest Lenka?

Kim jest Lenka?

Cześć, mam na imię Lenka.
Jestem żoną, pracującą mamą, byłą paraolimpijką, przedsiębiorcą – w skrócie osobą, która nie lubi się nudzić. :) Cały czas coś tworzę i nieustannie urzeczywistniam swoje pomysły. Życie chciało, że urodziłam się z ułomnością, ale nauczyłam się z nią żyć, i wcale nie przeszkadza mi to pozytywnie potrzeć na świat. Kieruję się przekonaniem, że we wszystkim możemy odnaleźć dobre strony, a marzenia są po to by je spełniać. Ja żyję swoimi marzeniami, spełniam je i poświęcam się nim – dlatego powstał sklep internetowy belenka.sk. Wraz z narodzinami dzieci, miłość do noszenia ich w nosidełku lub chuście zupełnie mnie pochłonęła. Tak zrodził się pomysł stworzenia nosidełka z chusty, łączącego w sobie dwie wyjątkowe funkcje – wygodę chusty i praktyczność nosidełka. Chusty i nosidełka marki Be Lenka nie są jedynie produktami do noszenia dzieci. Do każdego z nich wkładam cząstkę siebie, swoich pomysłów i swojego serca. Z tego też powodu chcę Wam opowiedzieć coś więcej o sobie

Urodziłam się w Żylinie, w mieście położonym w północno-zachodniej części Słowacji. Jak już wspominałam, od urodzenia nie jestem w pełni sprawna – nie mam prawej ręki. Na szczęście, mój tata popchnął mnie w stronę sportu, by pokazać, że nawet przy tak ograniczonej sprawności fizycznej można żyć pełnią życia. Pod jego trenerskim okiem zaczęłam poświęcać się lekkoatletyce. Skończyłam szkołę sportową w Żylinie, ale to dzięki tacie udało mi się rozpocząć karierę sportowca, jako reprezentantka Słowacji. Zdobyłam liczne nagrody oraz zajęłam wiele czołowych miejsc na paraolimpiadach oraz mistrzostwach Europy i świata w lekkoatletyce.

1999 – 1 miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Świata w Barcelonie; zdobycie tytułu Mistrza Świata


2000 – 6 miejsce na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney


2002 – 4 i 5 miejsce na Mistrzostwach Świata w Lile, we Francji


2003 – 1 miejsce w skoku wzwyż na Mistrzostwach Europy w Assen, w Holandii


2007 – 1 miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Świata w Tajpej, na Tajwanie; zdobycie tytułu Mistrza Świata


2009 – 2 i 5 miejsce na Mistrzostwa Świata IWAS w lekkoatletyce w Bangaluru, Indie; zdobycie tytułu Wicemistrza Świata


2012 – 5 miejsce w skoku w dal na XIV Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie

Karierę sportową zakończyłam po narodzinach drugiej córki. Rodzina jest teraz całym moim światem i to z nimi spędzam swój wolny czas. Razem chodzimy na spacery, wybieramy się na wycieczki, spotykamy się z najbliższymi. Więc dzisiaj jestem mamą dwóch radosnych dziewczynek i jednego żywiołowego chłopca, która po urlopie macierzyńskim wróciła do pracy z masą nowych pomysłów. :) Wraz z narodzinami dzieci zakochałam się w noszeniu naszych pociech w chustach i nosidełkach, oraz we wszystkim co z tym związane. 

Wypróbowałam ich wiele, ale wciąż szukałam czegoś wygodniejszego. Bardzo podobały mi się chusty, w szczególności ich materiał, ale motanie było dla mnie zbyt skomplikowane. Wtedy zaczęłam eksperymentować i zastanawiać się w jaki sposób można połączyć piękny i elastyczny materiał chusty z łatwym w obsłudze nosidełkiem. Projekt ujrzał światło dzienne dokładnie 17 maja 2015 roku – w tym dniu uszyliśmy nasze pierwsze chustowe nosidełko. Razem z grupą zaprzyjaźnionych osób ulepszyliśmy nosidełka, aby spełniały wszystkie wymagania, nawet najbardziej wymagających mam i tatusiów.

Jak powstają chusty Lenka

Nosidełka są wykonywane przez grupę profesjonalnych krawcowych, które wykonują swoją pracę z wielką precyzją oraz dbałością o każdy szczegół. Do każdego nosidełka i chusty wkładamy wielką dawkę miłości i radości. Jest nam niezmiernie miło, gdy to wszystko wraca do nas wraz z Waszą satysfakcją.

Obecnie firma Be Lenka szyje nie tylko nosidełka i chusty, ale także ubrania ciążowe, kurtki, swetry czy bluzy dla dwojga, cieszące się niesłabnącą sławą wśród mam na całym świecie.

Równocześnie w roku 2017 zaczęliśmy produkcję butów typu barefoot i cieszymy się, że są one poszukiwane i wysoko cenione nie tylko w naszym regionie, ale znajdują entuzjastów także w Ameryce, Kanadzie, Francji, Estonii i wielu innych krajach na świecie. Dzięki Wam historia Be Lenki stale się rozwija i niezmiernie cieszymy się z faktu, że nasze chusty, nosidełka czy buty dostarczają naszym klientom pięknych i wygodnych chwil. Dziękuję za przeczytanie mojej historii i poświęcony czas. Życzę Wam byście cieszyli się z każdego momentu w Waszym życiu, szczególnie kiedy wraz z dzieckiem tworzycie niesamowicie mocną więź bycia blisko.

Wasza Lenka,

Lenka Cenigova