Jak dbać o chusty z jedwabiem?

Be Lenka logo Be Lenka
25.04.2019
Jak dbać o chusty z jedwabiem?

Jedwabne chusty są przyjemnie miękkie i mają piękny połysk. Są elastyczne i dopasowują się do dziecka jak rękawiczka i zapewniają wsparcie. Przyjrzyjmy się bliżej niektórym cechom chust dla niemowląt zawierających jedwab.

Treść artykułu

Jedwabna chusta do noszenia dzieci

Jedwab nie jest typowym wyborem przy wyborze chusty. Ale jeśli kupisz taką chustę, będziesz cieszyć się niesamowitym i funkcjonalnym produktem. Kiedy pojawia się słowo jedwab, każdy myśli o czymś niesamowicie miękkim i chłodnym. Jedwab ma dużą zdolność regulowania temperatury, więc chusta jedwabna świetnie nadaje się do noszenia latem, ponieważ skutecznie dostosowuje się do temperatury i delikatnie chłodzi zarówno dziecko, jak i osobę noszącą. Jego niezwykła miękkość to kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę, rozważając zakup własnej jedwabnej chusty. Jedwabne chusty dla niemowląt są odpowiednie tylko dla noworodków i małych dzieci (ponieważ nie są w stanie nosić cięższych dzieci), a jedwabne chusty nadają się na cały okres noszenia. Rozważając zakup chusty jedwabnej, zawsze najpierw sprawdź jej nośność. Ze względu na jej śliskość podczas wiązania polecamy ten rodzaj chusty dla wprawnych noszących. Początkującym może być ciężko pracować, a nawet zniechęcić się do noszenia dzieci, co by nas zasmuciło.

Jak prać jedwabną chustę

Jedwabne chusty wymagają starannej pielęgnacji. Należy je prać ręcznie w 30 ° C. Nagłe zmiany temperatury nie są odpowiednie dla jedwabiu, dlatego do prania i płukania używaj wody o podobnej temperaturze. Do prania zalecamy detergent w płynie przeznaczony do jedwabiu. Po wypraniu chustę włóż między dwa ręczniki i delikatnie ściśnij. Nie suszyć w suszarce. Nie suszyć na słońcu, aby zachować kolory.