4 powody, by spróbować barefoot

Be Lenka logo Be Lenka
21.07.2022
4 powody, by spróbować barefoot

Buty barefoot to wyjątkowa koncepcja obuwia, która umożliwia powrót do naszych korzeni – do chodzenia boso. Naturalność połączona z latami rozwoju i badań zaowocowała obuwiem, które podczas chodzenia stymuluje zakończenia nerwowe na stopach, poprawia figurę, koordynację, a nawet poprawia samopoczucie. Czym więc są barefoot buty Be Lenka? Ultralekka, maksymalna elastyczność, z cienką podeszwą, która pozwala na kontakt z powierzchnią w stopniu, który jest dla Ciebie komfortowy. Zwróćmy uwagę na nasze stopy.

Ból kręgosłupa szyjnego, bioder i dolnej części pleców to jedne z najczęstszych problemów w dzisiejszych czasach. Trudności te często wynikają z niewłaściwie dobranego obuwia. Do tego dochodzą siniaki, haluksy, problemy z achillesem czy łydkami. Nie poświęcamy naszym stopom uwagi, na jaką zasługują. To one dbają o każdy nasz krok i decydują jaka będzie nasza figura. Z tego powodu Be Lenka zmienia zwyczaje obuwnicze ludzi na całym świecie i oferuje barefoot buty na każdą okazję dla mężczyzn, kobiet i dzieci, o każdej porze roku.

4 zalety noszenia barefoot butów

Do podstawowych zasad barefoot należy fakt, że but musi respektować kształt stopy, a nie odwrotnie.

Barefoot imituje chodzenie boso, dając palcom wystarczająco dużo miejsca, aby je nic nie ograniczało podczas chodzenia. Jest zatem dokładnym przeciwieństwem twardych podeszew, wysokich obcasów i czubka, który nienaturalnie ściska wszystkie palce.

Niska waga, Anatomiczny kształt, Elastyczna podeszwa, Zero drop

  1. Anatomiczny kształt - Czubek buta zapewnia dużo miejsca na palce nawet w ruchu, naśladując anatomiczny kształt stopy.
  2. Zero drop - Zerowa różnica wysokości między piętą a palcami. Poprawia środek ciężkości i figurę.
  3. Elastyczność - Elastyczna podeszwa o grubości 4 mm zapewnia stymulację zakończeń nerwowych stóp. Imituje chodzenie boso i jednocześnie naturalnie masuje stopę.
  4. Lekkość - Buty barefoot Be Lenka są lekkie i bez łuku. W naturalny sposób wzmacniają stopę i jej prawidłowe funkcjonowanie.

Badanie dr Williama A. Rossiego, które opublikował w czasopiśmie Perspectives, dostarcza interesujących faktów. Zgodnie z jego twierdzeniami, prawidłowa postawa tworzy dokładnie 90% kąt i można ją osiągnąć boso lub w butach barefoot z zerowym spadkiem. Na przykład, jeśli założysz buty na obcasach o wysokości 5 cm, przesunięcie wynosi 70%, a zatem musisz włożyć znacznie więcej wysiłku, aby chodzić w pozycji pionowej. Konsekwencją jest nieprawidłowa figura, nienaturalnie obciążająca dolną część kręgosłupa.

Szeroki asortyment i nieskończona swoboda

Jeśli nie masz jeszcze swoich pierwszych barefoot butúw, nie musisz się martwić o wybór odpowiedniego rozmiaru. Ten, który nosisz, powinien Ci odpowiadać. Zyskasz swobodę dla palców u stóp, a także wzmocnisz stopy z każdym krokiem. Nie musisz w nich spędzać całego dnia, możliwości są nieograniczone.

Ktoś nosi baleriny lub sandały jako buty do pracy, ktoś lubi klapki, inni trampki. Be Lenka oferuje eleganckie, sportowe modele, bez sznurówek lub z paskami. Na zimę i lato, dla każdego. Ponadto do swojego portfolio dodała również nową markę Barebarics, która reprezentuje nową generację barefoot sneakersów.

Poprzez badania i rozwój do elity barefoot

Produkcja butów barefoot klasy premium wymaga cierpliwości, wytrwałości i precyzji. Dla ciekawości, pracowaliśmy nad rozwojem nowych balerin przez całe dwa lata, tak aby efekt był dokładnie zgodny z naszymi pomysłami i przyniósł największą możliwą przyjemność ich właścicielom. W ciągu kilku miesięcy przeskanowaliśmy ponad 100 kobiecych stóp i stworzyliśmy idealne buty minimalistyczne dla pań, które szanują kształt stopy. Czy widzisz różnicę?

Przy produkcji naszych wyrobów kładziemy duży nacisk na jakość i obróbkę, korzystamy z najbardziej lokalnych surowców i wspieramy tradycyjną lokalną produkcję. Nasze produkty powstają w Europie - na Słowacji, w Czechach i Portugalii. W krajach, w których istnieje silna tradycja obuwnicza i jesteśmy dumni, że możemy tę tradycję kontynuować i wprowadzać nowoczesne i innowacyjne zasady z miłością do ludzi i natury.

Inwestujemy w najnowsze technologie, współpracujemy z najnowocześniejszymi warsztatami obuwniczymi w Europie oraz z renomowanymi ekspertami w dziedzinie fizjoterapii, podologii, budowy i projektowania obuwia.

Be Lenka X Barebarics - barefoot dla każdego

Chodzenie w butach barefoot w naturalny sposób wzmacnia mięśnie nóg, zapewnia niesamowity komfort dla palców, a mniejsza waga butów zapewnia swobodę chodzenia. Wkrocz w kolejny dzień z uśmiechem na twarzy z minimalistycznymi barefoot butami Be Lenka lub barefoot tenisówkami marki Barebarics.