Słowacy robią buty, które łączą Cię z naturą

Be Lenka logo Be Lenka
21.01.2021
Słowacy robią buty, które łączą Cię z naturą

Coraz więcej ludzi szuka sposobów powrotu do natury w życiu codziennym. Zaczynać można od prostych czyności, od zmiany nawyków i przyzwyczajeń. Czy próbowałeś chodzić boso po trawie? To przyjemne uczucie wolności, kiedy stopy dotykają np. mokrej od porannej rosy trawy - dając Ci jednoczeście zastrzyk pozytywnej energi niczym poranna kawa. Nie zawsze i wszędzie możemy chodzić boso, ponieważ chodzenie bez butów nie jest już najbezpieczniejsze. Jednak człowiek jest istotą kreatywną i wymyślił buty barefoot.

Treść artykułu

Co to są buty barefoot?

Slováci vyrábajú barefoot topánky

Już sama nazwa złożona ze słów „bar” i „stopa” szepcze, że są to buty, w których chodzimy boso, czyli tak, jak chciała natura. Jednak stopa pozostaje chroniona przed wpływami zewnętrznymi.

Jak je rozpoznać?

Zauważalna różnica polega głównie na szerokim przodzie buta, która umożliwia swobodne układnie się palcom, dzięki odpowiedniej ilości miejsca. Jednym słowem palce w butach barefoot nie są ściśnięte. Buty muszą być lekkie, z cienką i elastyczną podeszwą o grubości 3-6 mm. W tym kontekście ważny jest również zero drop, czyli zerowa różnica wysokości między palcem a piętą.

Jaka jest ich przewaga?

Przede wszystkim istnieje szereg niepodważalnych korzyści dla naszego zdrowia. Jednak z pewnością docenisz ponadstandardowy komfort ich noszenia.

1. Wzmocnione mięśnie i zdrowe nogi

Buty barefoot pomagają zapobiegać deformacjom stóp. Zapewniają stopie wolną przestrzeń z przodu i po bokach, dzięki czemu wszystkie mięśnie, angażujemy w chodzenie. W tradycyjnych butach jest to niemożliwe.

Ponadto mięśnie są wzmocnione, a noga prawidłowo się rozwija.

2. Uśmierzanie bólu

Barefoot sprzyja prawidłowej postawie i pomaga pozbyć się bólu pleców. Ogromną korzyścią dla sportowców jest również to, że w przeciwieństwie do innych butów, nosząc barefoot, człowiek w naturalny sposób radzi sobie z chodzeniem na przód stopy, dzięki czemu unika się problemów z kolanami lub stawem biodrowym.

3. Dobre samopoczucie psychiczne i radość

Chodzenie boso (nawet jeśli tylko emocjonalnie) może złagodzić stres lub napięcie i przyjemnie zrelaksować. Naturalny kontakt z powierzchnią przenosi nas z powrotem do dzieciństwa i natury, która poprawia nam samopoczucie. Różne badania pokazują, że chodzenie boso obniża nawet ciśnienie krwi i poziom kortyzolu, hormonu stresu. Jeśli ostatnio byłeś w dobrym nastroju, prawdopodobnie już wiesz, od czego zacząć.

Gdzie mogę dostać taki cud?

Utalentowani mieszkańcy Żyliny Lenka Cenigová i Juraj Fehervari założyli markę Be Lenka, pierwotnie skupiającą się wyłącznie na ergonomicznych nosidełkach, które doskonale spełniały normy zdrowotne dla dzieci i matek.

Jednak dzieci dorastają, uczą się chodzić, az czasem trzeba za nimi gonić. Oczywiście marka rozszerzyła swoją ofertę o wysokiej jakości obuwie dla dzieci i dorosłych, które dziś kochają nie tylko Słowacy. Są również bardzo popularne w Ameryce, Kanadzie, Polsce, Niemczech, Francji, Estonii i innych krajach, a pozytywne recenzje mówią same za siebie.

Dlaczego Be Lenka jest jednym z liderów rynku?

Jakość ręcznie robiona na Słowacji iw Czechach jest widoczna na pierwszy rzut oka i zauważalna podczas użytkowania.

SŁOWACY ROBIĄ BUTY, KTÓRE ŁĄCZĄ CIĘ Z NATURĄ

Barefoot Be Lenka wykonane są wyłącznie z najwyższej jakości materiałów. Na przykład, nowa kolekcja barefoot zimowych, sprawi, że postawisz stopę w luksusowej i ciepłej wełnie merynosów oraz wysokiej jakości skórze. Modele wiosenne to przewiewne materiały tekstylne, w kolekcji znajdują się również elementy wegańskie. Możesz wybierać spośród wielu stylowych modeli na każdą porę roku. Nie zapomnieliśmy o dzieciach, które w ten sposób dbają o zdrowy rozwój swoich stóp. Całkiem fajnie, co powiesz?

Jeśli następnym razem chcesz zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i tej planety, daj szansę barefoot . Najprawdopodobniej nie będziesz rozczarowany, ale uważaj, to uzależnienia!