Prezent dla dziecka

Be Lenka logo Be Lenka
23.04.2019
Prezent dla dziecka

Kiedy rodzi się dziecko, każdy członek rodziny, nawet daleki, oczywiście chce się z nim przywitać. Wizyty u matek z dziećmi w szpitalu położniczym, a potem w domu — nie obejdą się bez prezentów. Wszyscy czekają na nowego członka rodziny, więc z radością przyniosą prezenty. Pomysłów na prezent jest wiele, jedni dają mu coś praktycznego np.: ubranie lub z zakresu pielęgnacji. Jak wybrać prezent na narodziny dziecka, prezent dla noworodka czy oryginalny prezent na chrzest? Doradzimy.

Obsah článku

Prezent dla noworodka

Noworodek nie zdaje sobie sprawy z tego, co się wokół niego dzieje, więc nie smuć się, jeśli nie okaże entuzjazmu z okazji prezentu od Ciebie : -) Tak naprawdę prezent dla noworodka to głównie prezent dla jego rodziców. Może to być coś praktycznego dla maluszka, czego będą używać rodzice, podczas opieki nad nim, opiekując się nim, lub zabawka dla maluszka, której użyje, gdy dorośnie.

Mimo że wiele rzeczy dla niemowlaków kupuje się jeszcze przed narodzinami, rodzice z pewnością będą zadowoleni, jeśli inni dadzą im jakieś potrzebne rzeczy, bez których nie będą w stanie spokojnie opiekować się noworodkiem. Wiadomo, że w pierwszych wspólnych chwilach jest wiele radości, ale i też wiele nowych obowiązków. Dlatego popularne są tzw. Zestawy powitalne, czyli zestaw przydatnych rzeczy dla maluszka.

Ubrania dla dzieci kupowane są najczęściej jako prezent dla noworodka. Kapcie, body, skarpetki dziecięce, sukienki dla dziewczynki czy t-shirt dla chłopca. Oryginalnym prezentem jest również odzież dziecięca z zabawnym napisem.

Zabawki

Wskazane jest sięganie po zabawki, z których dziecko będzie mogło jak najszybciej skorzystać — na przykład wodne książeczki dla dzieci, grzechotki czy gryzaki, które z pewnością przydadzą się, podczas ząbkowania.

Oryginalny prezent dla noworodka

Dziś bardzo popularne są drewniane tabliczki w różnych kształtach z imieniem dziecka i jego datą urodzenia. Te prezenty są głównie wykonane na zamówienie. Występują w kształcie imienia dziecka lub z ramką na zdjęcie.

Wybierając prezent dla noworodka, warto zastanowić się nie tylko, czy jest to chłopiec, czy dziewczynka. Warto też skupić się na potrzebach samego noworodka, a także na tym, czy prezent ułatwi życie rodzicom w zakresie opieki nad dzieckiem. Co może być lepszym prezentem niż coś, co pozwoli rodzicowi się zrelaksować?:-)

Noworodek, który był noszony w łonie matki przez dziewięć miesięcy, spodziewa się, że będzie go nosić nawet po urodzeniu. Dlaczego ta cudowna bliskość matki miałaby ustać tylko dlatego, że poród zmienił środowisko, w którym znajduje się dziecko? Noszenie dzieci ma niesamowite korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego oraz rozwoju niemowląt, ale ma również wpływ na matkę. Budzi poczucie bezpieczeństwa, dziecko poznaje świat zewnętrzny, buduje głęboki związek i więź emocjonalną między matką a dzieckiem, noszenie wspomaga również produkcję mleka matki. O zaletach noszenia dziecka, możesz również przeczytać o nich w naszym artykule Po co nosić dzieci.

Chusta i nosidełka

Jako prezent dla noworodka i dla młodych rodziców świetnym pomysłem jest również chusta do noszenia dzieci - ergonomiczne nosidełka. Noszenie ma zbawienne działanie dla noworodka, a jednocześnie sprawia, że rodzic ma wolną rękę, więc może robić wiele innych rzeczy. Do noszenia noworodków najlepiej nadają się chusty dziecięce, zwłaszcza chusty tkane w 100% z bawełny organicznej, ponieważ ten materiał jest najbardziej przyjazny dla delikatnej skóry dziecka. Jednocześnie chusty bawełniane nadają się również dla mam początkujących w zakresie noszenia, ponieważ są łatwe w obsłudze. Jeśli chusta ma ścięte końcówki, to węzeł powstający po zawiązaniu nie jest zbyt duży, co również jest zaletą takich chust. Wszystkie chusty Be Lenka do noszenia dzieci spełniają powyższe warunki, dzięki czemu doskonale nadają się do noszenia noworodków. Jednocześnie posłużą również do noszenia większych dzieci, dzięki czemu rodzice mogą korzystać z chusty naprawdę przez długi czas.

Jak dobrać rozmiar chusty do noszenia przez dzieci

Chustę należy dobrać do gotowego rozmiaru ubrania noszonego przez matkę / ojca:

  • Długość chusty 4,2 m: dla rozmiaru 34-36
  • Długość chusty 4,6 m: dla rozmiaru 38 - 42
  • Długość chusty 5,2 m: dla rozmiaru 44 i więcej

Prezent na chrzest

Chrzest dziecka jest znaczącym kamieniem milowym w życiu wielu dzieci, których rodzice wybierają życie w wierze w Jezusa Chrystusa. Przez chrzest dziecko staje się częścią dużej rodziny – Kościoła. Oprócz pięknego odświętnego ubranka do chrztu cała rodzina zbierze się, aby uczcić to wielkie wydarzenie i przywieźć ze sobą prezent chrzcielny.
Jako prezent na chrzciny, bardzo dobrze jest podarować dziecku książeczkę z obrazkami. Wprawdzie sam tego nie przeczyta , ale pewnego dnia będzie mógł to zrobić samodzielnie :-) I dopóki to się nie stanie, rodzice mogą mu przeczytać.
Książkę można kupić w zwykłej księgarni lub w księgarni z literaturą i przedmiotami religijnymi. To bardzo dobry prezent, ponieważ data chrztu, imiona ochrzczonych rodziców oraz miejsce na zdjęcia są zapisane w książce. W ten sposób utrwali się moment chrzestu .

Oryginalny prezent na chrzciny

Chrzest skupia się również wokół imienia dziecka Kapłan musi znać jego imię, aby mógł go ochrzcić . Chrzest składa się z kilku obrzędów, na samym chrzcie kapłan ostrożnie wylewa wodę na głowę dziecka, mówiąc: np „Adamie, ja cię chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.) Dlatego też indywidualny prezent na chrzciny zawiera imię dziecka.

Wskazówki dotyczące prezentów do chrztu

  • łyżeczka z imieniem dziecka
  • butelka dla niemowląt lub ozdobny kubek z imieniem dziecka
  • śliniaczek z imieniem dziecka
  • poduszka i ręcznik z wyhaftowanym imieniem dziecka
  • różaniec zawierający także ziarna z literami imienia dziecka
  • zestaw do wykonania odcisku dłoni lub stopy dziecka

Prezent dla rodziców

Narodziny dziecka kojarzą się również z jego rodzicami :-) Możesz ich zadowolić butelką dobrego wina, pudełkiem czekoladek, bukietem kwiatów lub zabawną książeczką o tym, jak poradzić sobie z przybyciem dziecka do domu :) zabawne napisy, takie jak koszulka Ojciec / Mama (używane w różnych zdaniach) lub dodatki, takie jak fartuchy, krawaty czy skarpetki.