Ból pleców, ból stawów i zła postawa ciała

Be Lenka logo Be Lenka
23.04.2020
Ból pleców, ból stawów i zła postawa ciała

Czy ostatnio twoje plecy robią trochę zamieszania? Większość osób z bólem pleców dochodzi do wniosku, że to musi być problem z kręgosłupem. Niekoniecznie tak musi być. Może twoje buty są winne za problemy z plecami. Źle dopasowane buty wyrządzają więcej szkody, niż można by się spodziewać. Szczególnie długotrwałe noszenie źle dopasowanych butów lub noszenie butów na wysokim obcasie. Zna to każdy. Nogi na wysokich obcasach wyglądają seksownie i są długie, ALE czy warto? Zamieniasz zdrowie na seksowne nogi w eleganckich szpilkach? Jeśli jesteś ciekaw , dlaczego i jak buty wpływają na nasze zdrowie, czytaj dalej.

Jak buty mogą wpływać na nasze zdrowie?

Noszenie źle dopasowanych butów stanowi poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Jakkolwiek surrealistycznie to zabrzmi, niestety jest to prawdziwe. Nasze stopy są jedną z najważniejszych części ciała, jeśli chodzi o ogólny ruch. Nasze stopy dźwigają ciężar naszych ciał i niosą je, gdziekolwiek chcemy i kiedy chcemy. Zasługują na odrobinę miłości, prawda? Za wykonanie tej pracy dla nas (i to za darmo :)). Stopy stanowią podstawę naszego ciała i odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi podczas stania, chodzenia i biegania. Niewłaściwe buty nie zapewniają niezbędnego wsparcia; dlatego walczą. A jeśli nasze stopy walczą, boli nas ciało. Nazywa się to łańcuchem kinetycznym — ruch jednego stawu wpływa na inny. Jakie buty sprawdzają najwięcej bólu naszym stopą? Wysokie obcasy są bez wątpienia największym winowajcą ... Jak? I dlaczego ?

Ból pleców, ból stawów i zła postawa ciała

Jaką szkodę wyrządzają buty na wysokim obcasie?

Stojąc prosto, większość masy ciała będzie skoncentrowana w okolicy pięty, następnie okolicy śródstopia (część kości śródstopia) i palców. Buty z podwyższonymi obcasami zakłócają ten proces, a ciężar nie rozkłada się równomiernie. Noszenie obcasów zmienia naszą postawę. Nasza klatka piersiowa jest wypchnięta do przodu, i miednica pochylona do przodu. W rezultacie naturalna krzywizna kręgosłupa w kształcie litery S zostaje wytrącona z wyrównania, co powoduje, że nasze mięśnie pleców są poddawane znacznemu obciążeniu, gdy starają się utrzymać stabilne ciało. W niektórych przypadkach brak wyrównania kręgosłupa powoduje nawet ból nerwowy, który może rozciągać się od pleców do nogi.

Niezależnie od wszystkiego, nadal marzysz o noszeniu wysokich butów? Jeśli chcesz ryzykować ból stóp, pleców, złej postawy, nerwów i wiele innych. Zrób sobie przysługę i nie noś butów na wysokim obcasie zbyt często i zbyt długo. Daj swoim stopom odpoczynek, na jaki zasługują :).

Źle dopasowane buty mogą powodować wiele problemów. Haluksy, bóle pleców czy nieprawidłowa postawa ciała to tylko niektóre z nich. Co możesz zrobić, aby do tego nie dopuścić? Jeśli chodzi o obuwie, dokonuj świadomych i mądrych wyborów. Buty nie powinny mieć podwyższonego obcasa, nie powinny być za wąskie, za ciasne ani za małe, powinny idealnie odzwierciedlać stan Twojej stopy. Ogólnie — wybierz buty bez podwyższonych obcasów i wybierz odpowiedni rozmiar.

Skąd wiesz, które buty są odpowiednie? Nie musisz być naukowcem nuklearnym, aby zrozumieć, co jest dla Ciebie dobre :). Użyj rozumu. Wystarczy jedno spojrzenie na swoje bose stopy, aby uzyskać odpowiedź, której szukasz. Niech kształt Twojej stopy będzie Twoim przewodnim światłem w morzu opcji obuwia. Więc co widzisz? Twoje pięty sprawiają, że czujesz się bezpieczny i uziemiony, czujesz, jak grawitacja przyciąga Cię do ziemi. A więc punkt numer 1, obcasy nie sprawią, że stopy będą szczęśliwe :) Spójrz, jak szeroko rozstawione są palce. Punkt numer 2, buty ze spiczastym lub ciasnym noskiem nie są właściwe. Dlatego szukaj butów z szerokim przodem. Zapewnią Twoim palcom wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie się rozłożyć i zachowywać naturalnie.

Ogólnie rzecz biorąc, Twoje stopy są zaprojektowane do chodzenia boso, do wyczuwania terenu pod nimi, do odczuwania każdego wrażenia, jakie daje ziemia. A więc numer 3, żadnych grubych podeszew. Podsumowując: bez obcasów, bez grubej podeszwy, bez spiczastych butów. Ta-da, podstawowa zasada trzech punktów, której należy przestrzegać, szukając odpowiednich butów.

Co więcej, zdejmij buty, kiedy tylko możesz i ciesz się chodzeniem boso. Chodzisz boso latem? Nie ma problemu. W domu? Z przyjemnością. Oczywiście wiemy, że chodzenie boso do pracy nie jest tym, o czym marzysz, biorąc pod uwagę wszystkie brudne chodniki, ale co, jeśli powiemy Ci, że istnieje idealne rozwiązanie? Barefoot buty!Buty barefoot powinny być Twoim świadomym wyborem numer jeden, jeśli chcesz mieć zdrowe stopy. Ponieważ buty barefoot bardzo różnią się od tradycyjnego obuwia, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z ich kluczowych cech, aby mieć pewność, że kupujesz wysokiej jakości buty barefoot:

 • Podeszwa buta musi być elastyczna i bardzo cienka, maksymalnie 6 mm. Tylko tak cienka podeszwa może sprawić, że stopa poczuje podłoże.
 • Zero drop to konieczność— jest to różnica wysokości między piętą a palcami, cała stopa musi być wypoziomowana.
 • Buty barefoot muszą mieć szeroką przednią część, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca na palce. Buty odzwierciedlają naturalny kształt stopy.
 • Buty barefoot powinny być lekkie i nie zawierać wkładek ortopedycznych.
 • Jakie korzyści zdrowotne zyskasz dzięki butom barefoot?
 • Silne mięśnie, zdrowe stopy
 • Buty barefoot pomaga uniknąć bólu kręgosłupa.
 • Barefoot daje radość z odczuwania podłoża po którym stąpamy
 • Ponowne uruchomienie całego ciała
 • Lepsza równowaga
 • Więcej informacji na temat butów barefoot i ich właściwości zdrowotnych można znaleźć tutaj .

Więc jak to brzmi? Czy jesteś zaintrygowany? Sprawdź naszą firmę Be Lenka — załoga zaangażowanych ludzi z Żyliny, którzy łączą progresywne podejście do butów barefoot z przystępną ceną i dostępnością. Czego chcieć więcej? Korzystne dla zdrowia, stylowe i oryginalne obuwie za rozsądną cenę? Marzenia się spełniają :)