Nowy trend barefoot

Be Lenka logo Be Lenka
02.03.2020
Nowy trend barefoot

Trend, który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, staje się coraz bardziej popularny również na Polsce! Czy chodzenie boso lub w butach barefoot to tylko kolejny trend mody, czy może coś więcej?

Przeciętny aktywny człowiek wykonuje 7500 kroków dziennie. Jeśli będziesz utrzymywać taką aktywność codziennie do 80 roku życia, pokonasz ponad 180 000 kilometrów. W całym swoim życiu obejdziesz całą Ziemię około 5 razy! Pytanie brzmi, w jakich butach pokonasz ten dystans?

Przychodzimy na ten świat boso, a gdy tylko zaczynamy chodzić, prawie całe życie spędzamy w butach. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jaki jest kształt Twojej stopy i jak wygląda normalny but? Przykurczone, ściśnięte palce, odciski, wykrzywione palce, a nawet ból pleców. To wszystko nam towarzyszy, niemal każdego dnia i każdy z nas chociaż raz, doświadczył tego uczucia, kiedy czeka, żeby w końcu mógł odpocząć – ściągając mało wygodne obuwie.

Jednocześnie tak łatwo jest zostawić zwykłe buty w domu i wrócić do istoty, do wolności. Możesz zacząć chodzić boso w naturze, chodząc po trawie, kamieniach, piasku lub korzeniach drzew w lesie. Taki spacer dostarczy Ci zupełnie innych wrażeń. Odpręża całe twoje ciało i duszę. Uwierz, że poczujesz się tak, jakbyś właśnie nauczył się chodzić. Nagle zaczynasz myśleć o każdym kroku, obserwując jak reaguje ciało na odczuwanie podłoża, po którym stąpasz i zbliżasz się do wnętrza siebie.

Chodzenie boso w dzisiejszych warunkach miejskich jest, spójrzmy prawdzie w oczy, nieco skomplikowane. Dlatego wiele osób sięga po buty barefoot, które symulują takie chodzenie boso. Co sprawia, że najbardziej różnią się od zwykłych butów?

Szeroka końcówka = wolność

But barefoot nie uciska palców i nie ogranicza ich ruchów. Krótko mówiąc, zapewnia maksymalny komfort i swobodę dla wszystkich palców stopy. Nawet dla małego palca, o którym często zapomina się w zwykłych butach. Czy też widzisz różnicę?

Cienka i elastyczna podeszwa = radość

Specjalna, wyjątkowo elastyczna podeszwa, która pozwala poczuć każdą powierzchnię. Świadomie angażujesz całą stopę podczas chodzenia. Mięśnie nóg pracują i poruszają się inaczej niż w normalnym obuwiu, co zmienia stabilność całego ciała. Z reguły im więcej chodzisz po nierównościach, tym lepiej. Więc nie musisz już omijać zniszczonego chodnika w barefoot butach

Zero drop = naturalny ruch

Palce i pięta są w jednej linii. Środek ciężkości ciała znajduje się zatem w naturalnej pozycji i nie jest pochylony do przodu jak w butach na obcasach. W butach barefoot nie obciążasz kręgosłupa

Niska waga buta = swoboda

Chodzenie w wyjątkowo lekkich butach to naprawdę różnica, którą poczujesz od razu. Przez większość czasu nawet nie wiesz, że masz buty na nogach. Czujesz za to lekkość i swobodę.

Noszenie butów barfoot to niekończąca się radość i naprawdę wiele korzyści. To miłość od pierwszego wejrzenia. My w Be Lenka zupełnie zmieliliśmy nasze dotychczasowe buty — na obuwie barefoot. Coraz więcej znanych osobistości już nosi barefoot obuwie, takich jak piosenkarz Robo Opatovský, aktor Janči Dobrík, aktorka Dominika Morávková czy raperzy z zespołu Modrá hory.

Mówią o barefoot obuwiu Be Lenka

Ján Dobrík — aktor

Poznałem buty barefoot podczas sesji zdjęciowej dla marki Be Lenka. Współpraca z tymi młodymi, kreatywnymi ludźmi rozpoczęła się niespełna rok temu. Moim zadaniem było wykonanie serii zdjęć promocyjnych dla ich barefoot butów. Od tego dnia noszę je codziennie. Nie dlatego, że muszę, ale dlatego, że chcę. Buty są wygodne, stylowe, starannie wykonane. Te buty przyciągają uwagę i ludzie często mnie o nie pytają. Mówię każdemu z czystym sumieniem, aby wypróbował je jak najszybciej.

Dominika Morávková — wokalistka / moderatorka

Zacząłem chodzić w barefoot butach zeszłego lata. Najpierw raz, dwa razy, potem w ogóle nie chciałam ich zdejmować. Poza uprawianiem sportu i spacerami po lesie zawsze miałem je na nogach. Bardzo szybko się do nich przyzwyczaiłem i kiedy zakładałem inny rodzaj butów, moja stopa musiała przyzwyczaić się od początku. Czuję bardzo dużą różnicę. Do codziennego chcę zapewnić stopom swobodę. Życzę wszystkim użytkownikom, którzy spróbują butów barefoot Be Lenka, aby poczuli wolność, radość, a także odciążyli swój kręgosłup.