Buty barefoot - najlepsze buty dla dzieci

Be Lenka logo Be Lenka
26.11.2020
Buty barefoot - najlepsze buty dla dzieci

Gdy tylko moje pierwsze dziecko zaczęło chodzić, zauważyłem, że ma płaskostopie. Jestem mamą, która chciałaby wspierać jego rozwój. Zdrowie jego stóp wydawało mi się rzutem kostką, grą genetyczną, która była poza moją kontrolą. Wybrałam się na własną pieszą wędrówkę, która przewróciła wszystko, co wiedziałam o butach i stopach do góry nogami. Niesamowita stopa

Przez Anya (Anya Reviews)

 

Treść artykułu

Niesamowita stopa

Stopa jest niesamowicie zbudowana. Dzięki 33 stawom, 26 kościom i ponad 100 mięśniom, ścięgnom i więzadłom jest czymś więcej niż mechanizmem zdolnym do przenoszenia naszych ciał. Dla wielu ludzi na świecie właśnie to tylko robi.

Haluksy, zapalenie stawów i buty ortopedyczne są w dużej mierze dość powszechnym zjawiskiem w krajach rozwiniętych. Świat rozwinięty ? Co robi nie tak i gdzie tkwi sedno problemu ? Po prostu: buty. Spiczaste, wąskie, ciasne — sztywne buty, na obcasach, koturnie … przez cały dzień, codziennie zmieniają nasze stopy … tak trochę bezwiednie w tym uczestniczymy, nie do końca zdając sobie sprawę, jak to wpływa na nas samych.

W dorosłym życiu powrót naszych stóp do tych z etapów dzieciństwa jest czasem żmudnym procesem (mogę to potwierdzić!). Dlaczego dzieci? Dzieci stanowią wspaniałą okazję do powstrzymania bólu stopy, zanim jeszcze się zacznie. Tak, genetyka odgrywa rolę w funkcjonowaniu naszych stóp, ale jest jeden łatwy sposób na przygotowanie naszych dzieci do bezbolesnego życia. I to przez ich obuwie.

Większość dzieci rodzi się z idealnie zdrowymi stopami. Cała sztuka nie polega na rozwiązaniu problemu, ale na tym, aby go nie tworzyć od samego początku. Buty, które założymy na dziecinne stopy, albo pozwolą rozwijać się tak, jak powinno, albo zmusza stopy do dopasowania się do butów. Bardzo zalecam, aby dzieci chodzić boso tak często, jak to możliwe, buty są niezbędne w różnych okolicznościach. W tym miejscu pojawiają się buty barefoot.

Co to są buty barefoot?

Be Lenka Kids barefoot shoes

Dopóki nie występuje ból ani problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, stopy dziecka mogą i powinny rozwijać się bez zakłóceń. Buty barefoot pozwalają na to, naśladując efekt chodzenia na boso: zapewniając maksymalną ochronę, ale nie zmieniając naturalnego ruchu stopy. W tym celu buty barefoot muszą być cienkie, elastyczne, w kształcie stopy i całkowicie płaskie.

Cienkość

Najlepsze buty dla dzieci są na tyle cienkie, że tysiące zakończeń nerwowych wyczuwają podłoże. U dzieci jest to kluczowy proces rozwijania równowagi i propriocepcji (wiedzy, gdzie znajduje się ciało w przestrzeni), te dwie umiejętności, które chronią nas przed obrażeniami przez całe życie. Połączenie z ziemią jest istotnym elementem naszego ruchu.

Elastyczność

Stopy są elastyczne, buty też powinny takie być. Sztywne buty skutecznie wiążą skomplikowane mięśnie stopy, które ulegają zniszczeniu, jeśli nie są używane. Buty, które poruszają się wraz ze stopą, pozwalają tym mięśniom pozostać mocnymi i elastycznymi, torując drogę do stabilności na całe życie.

W kształcie stopy

Dziecko przychodzi na ten świat z pięknymi stopami i palcami w kształcie wachlarza. Wybierając buty, które podążają za naturalnymi krzywiznami stopy, zachowują swój naturalny kształt. Szerokie, stabilne palce, które poruszają się swobodnie, współpracują z biodrami, kolanami i kostkami, aby zapewnić Ci dobry ruch. Stopy dzieci są szczególnie plastyczne, nieodpowiednie obuwie może prowadzić do haluksów lub innych deformacji palców w późniejszym życiu.

Zero drop

Całkowicie płaski but utrzymuje środek ciężkości nad piętami, gdzie jesteśmy najbardziej stabilni. Buty na obcasie (nawet małe obcasy, takie jak te, które można znaleźć w tenisówkach) pchają dziecko do przodu, utrudniając jego zdolność pokonywania nierównego terenu.

Łuków stopy i jego prawidłowe kształtowanieDziecięce buty barefoot

Większość dzieci rozwija łuk stopy dopiero w wieku około 6 lat, więc płaskostopie u małych dzieci nie powinno być powodem do niepokoju. Nawet po 6 roku życia dzieciom zwykle lepiej jest bez podpory łukowej, aby mięśnie wzmocniły się, a stopa mogła wykorzystać pełny zakres ruchu. Wielu dorosłych również ma płaskostopie, ale zwykle jest to wynikiem siedzenia w bezruchu i złym wyborze obuwia.

Wniosek

Dla mnie buty barefoot dla dzieci to oczywistość. Kiedy uczymy tych przyszłych liderów, jak dobrze się poruszać, przygotowujemy ich do życia pełnego sukcesu, sukcesu, który będą nadal przekazywać i rozprzestrzeniać po całym świecie.

* Uwaga: jeśli Twoje dziecko ma problemy z układem mięśniowo-szkieletowym lub odczuwa ból, zawsze skonsultuj się z lekarzem.

Anya’s Review